Шунтування з виключенням дванадцятипалої кишки: «золотий стандарт» у баріатричних операціях
Це хірургічна процедура, яка полягає в резекції шлунка та створенні шунту для з'єднання жовчі та панкреатичних соків з тонкою кишкою, оминаючи дванадцятипалу кишку. Це використовується для лікування ожиріння та метаболічних розладів, зменшуючи обсяг шлунка і покращуючи засвоєння їжі. Процедура допомагає пацієнтам досягти значної втрати ваги та поліпшення здоров'я.
Безкоштовна онлайн консультація з баріатричним хірургом 24/7

Команда професіоналів

Іванько Олександр Вікторович
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук.

Трепет Сергій Олегович
Кандидат медичних наук

Емір-Усеінов Таір Сеітхалілович
Показання
Показаннями до проведення шунтування з виключенням дванадцятипалої кишки є:
- патологічне ожиріння;
- цукровий діабет з ожирінням;
- пухлини тонкого кишечника;
- нічне апное та інші ускладнення ожиріння;
- загроза життю, пов’язана з високою вагою;
- жовчнокам’яна хвороба;
- гастроезофагеальний рефлюкс.
При індексі маси тіла понад 60 операція виконується в кілька етапів. На першому етапі здійснюється поздовжня резекція шлунка. Лише після зменшення ваги на 30-35% проводиться шунтування.
Протипоказання
Шунтування з вимкненням дванадцятипалої кишки не проводиться в наступних випадках:
- онкогенна пухлина з агресивним перебігом, метастазами;
- важкі органні патології;
- раніше проведені втручання на органах травлення;
- наявність гастростоми;
- захворювання крові.
Операція не проводиться при психічних розладах, під час вагітності та лактації, у віці до 18 і після 65 років, а також пацієнтам з наркотичною або алкогольною залежністю.
Перед проведенням операції пацієнт проходить повне комплексне обстеження. На основі даних діагностичних заходів лікар оцінює ризики та можливість проведення операції.
Часті питання
Для зручності пацієнтів ми підготували ряд поширених питань, які нам задають найчастіше:
Які обстеження потрібні? Перед операцією слід пройти ЕКГ, ехо-КГ при необхідності, загальний клінічний та біохімічний аналіз крові, аналіз крові на специфічні інфекції, віруси, групову приналежність. Серед обов'язкових обстежень - УЗД черевної порожнини та органів малого таза, колоноскопія, гастроскопія.
Скільки триває втручання? Операція триває близько 50-60 хвилин.
Як знеболюють? Для проведення операції використовується наркоз. Пацієнт засинає і прокидається вже в палаті після операції. Анестезіолог працює на наркозному апараті LEON PLUS.
Скільки я буду в клініці? Операція відноситься до хірургії одного дня. Через 6 годин пацієнти можуть ходити, а на наступний день їхати додому.
Скільки триває реабілітація? Відновлювальний період триває близько місяця. У цей період важливо дотримуватись усіх лікарських рекомендацій.
Ми відповімо на всі Ваші питання. Дзвоніть у клініку та записуйтесь на прийом. Немає нерозв'язних проблем – наші спеціалісти враховують інтереси своїх пацієнтів.